Jídlo z blízka

17. - 25. června 2006


Horní mlýn ve Křtinách


Switch to English version

Úvod
Program
Přihláška
Další zdroje
Kontakt

Akci podpořili:

Nadace Veronica

Nadace Partnerství

Evropský sociální fond

EPOS - Spolek poradců v ekologickém zemědělství

Tiskové zprávy a články

NAVRCHOLU.czPraktické informace

PDF soubor pro tisk

Stravování

V ceně letní školy je zahrnuto jídlo a pití po celou dobu jejího trvání. Vařit budeme přímo na mlýně bezmasou stravu. Budeme podávat snídaně, obědy, večeře a mezitím lehké občerstvení. Jídlo bude připraveno převážně ze surovin v bio-kvalitě, používáme též čerstvou zeleninu z vlastní zahrady.

Ubytování

Účastníci budou ubytováni na prostorné půdě mlýna ve vlastních spacácích. Možné je též stanování ve vlastních stanech na zahradě. V případě zájmu o komfortnější ubytování je možné využít některý z místních penzionů (cena zhruba 800-1000 Kč/noc).

Koupaliště

Horní mlýn sousedí s koupalištěm; k dispozici bude permanentka (volný vstup) pro účastníky semináře.

Co s sebou?

Je-li to možné, vezměte si s sebou jízdní kolo (nejlepší je na něm přijet ;-) ). Samozřejmě hudební nástroj, hrajete-li na nějaký. Připravte si též prezentaci vlastních aktivit vztahujících se k tématu semináře či jinou performanci, která by mohla ostatní zajímat.

Jak se k nám dostanete?

AUTOBUS

Křtiny leží asi 20km severně od Brna, na okraji Chráněné krajinné oblasti Moravský Kras. Z Brna do Křtin jezdí autobusová linka 201 (Brno-Jedovnice). Její jízdní řád je možné stáhnout zde (formát PDF). Přijet můžete též vlakem do Adamova a odtud autobusovou linkou 157. Její jízdní řád je možné stáhnout zde (formát PDF). Stejnou linkou se dá přijet též z Vyškova. Z autobusu vystoupíte na náměstí ve Křtinách a vydáte se po silnici směrem na Brno. Asi po půl kilometru se ocitnete na křižovatce - po pravé ruce pila, přímo před vámi Horní mlýn.

KOLO

Pojedete-li na kole z Brna, doporučujeme vydat se přes Obřany (z centra sledujte trasu tramvajové linky 4) podél řeky (Svitavy) do Bílovic n/S, pokračovat do Řícmanic, Kanic (tam pozor, neodbočovat doleva podle značení do Křtin, je to hodně do kopce), Březiny. V Březině odbočíte doleva do Křtin a po překonání kopečku a prudkého sjezdu přistanete přímo u Horního mlýna (první dům po pravé straně) [délka trasy +- 20km]. Pěkná projížďka je též Josefovským údolím z Adamova. Ve Křtinách u kostela odbočíte doprava směrem na Brno, a na další křižovatce o půl kilometru dále budete přímo proti bráně Horního mlýna [délka trasy +-12 km].

AUTO

Přijedete-li autem, umožníme vám zaparkování v zahradě. Budeme rádi, když nám o tom dáte dopředu vědět (kapacita zahrady je přeci jen omezená).

design by XXL | aktualizace: 30.6.2006 | návštěvníků | on-line